Zrób to sama: domowe serum na ratunek włosom

Serum do włosów to produkt pielęgnacyjny do zadań specjalnych. Zazwyczaj stosuje się go okresowo (np. przez jeden miesiąc), ponieważ chodzi wyłącznie o zwalczenie pojawiającego się problemu siłą skoncentrowanych składników odżywczych i substancji aktywnych. Intensywne odżywienie i regenerację dla włosów można wykonać w domu.

Wystarczy samodzielnie przygotować serum na włosy.

SERUM NA ZNISZCZONE KOŃCÓWKI

Potrzebne składniki:

– 40 ml naparu z pokrzywy,
– 1 łyżka protein jedwabiu,
– 10 kropli oleju migdałowego.

Jak to działa?

Podane składniki odżywcze wymieszać z bazą, którą w tym przypadku jest napar z pokrzywy (niekoniecznie świeżej, można użyć herbaty z suszonej pokrzywy). Przygotowanym serum smarować lub spryskiwać (jeśli mamy możliwość wlać kosmetyk do pustej butelki z dozownikiem) końce, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami, wygładzić i odżywić.

SERUM WZMACNIAJĄCEGO WŁOSY

Potrzebne składniki:

– 1 szklanka destylowanej wody,
– 2 łyżki suszonej pokrzywy,
– 2 łyżki skrzypu polnego,
– 2 łyżki naturalnego żelu aloesowego,
– 10 kropel oleju szałwiowego,
– 10 kropel oleju rozmarynowego,
– 10 kropel oleju lawendowego.

Jak to działa?

Do zagotowanej wody dodać suszone liście obu ziół i pozostawić je do zaparzenia na około 10 minut. Po tym czasie odcedzić napar, ostudzić i dodać żel aloesowy oraz eteryczne olejki roślinne. Serum do włosów wcierać rękami lub spryskiwać nim włosy (to najlepsza opcja, ale potrzeba do niej pustej butelki z atomizerem). Serum szybko się wchłania i pozostawia włosy nawilżone, wygładzone i wzmocnione.

SERUM NA POROST WŁOSÓW

Potrzebne składniki:
(po 4 krople każdego)

– olej rozmarynowy,
– olej geraniowy,
– olej lawendowy,
– olej cyprysowy,
– olej cynamonowy,
– olej z jałowca,
– indyjski olej kadzidłowy.

Jak to działa?

Wszystkie olejki dokładnie wymieszać ze sobą, a powstałe olejowe serum do włosów przelać do niewielkiej buteleczki z ciemnego szkła (najlepiej z pipetą, aby zapewnić sobie wygodę aplikacji). Jedną kroplę skoncentrowanego serum na porost włosów wmasować w skórę głowy każdego dnia, aby zauważyć znaczne zagęszczenie, wzmocnienie i wydłużenie włosów.