Silikonowe serum na włosy. Czy używać?

Dobrym pomysłem jest sięganie po serum do włosów, kiedy mamy poważne problemy z włosami np. zniszczyłyśmy je nietrafionym zabiegiem fryzjerskim lub przepaliłyśmy na mocnym słońcu. Serum pozwala natychmiastowo zadziałać. Czy taka kuracja jest opłacalna? Co z silikonami, które obecne są w niemal każdym serum? Stosować je? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Silikony – nie takie złe, jak je malują

Zacznijmy od początku, czyli od silikonów w serum do włosów. Powoli odchodzi się od przekłamanej opinii na temat szkodliwości silikonów. Utarło się, że są szkodliwe dla włosów i mocno je obciążają, ale jest to bezpodstawnie powielany mit. Najłatwiej wyjaśnić to na przykładzie innych środków do pielęgnacji włosów. Każda substancja, która będzie używana w nadmiarze lub w nieodpowiedni sposób, może przynosić odwrotny do zamierzonego skutek. Nie ma znaczenia, czy jest to silikon, czy np. proteiny. Przekonanie o szkodliwości silikonu wzięło się z jego przedawkowania na włosach i nieodpowiedniego stosowania.

Silikony nie są szkodliwe, a wręcz przeciwnie wykazują wiele pozytywnych właściwości!

Serum z silikonami vs. wolne od silikonów

Trudno jest znaleźć w drogerii takie serum do włosów, które nie będzie zawierało silikonów. Wynika to z właściwości tych substancji, które natychmiastowo wypełniają ubytki w strukturze włosów i otaczają każdy kosmyk ochronną warstwą. Właśnie tego potrzeba w składzie serum do włosów, które ma być natychmiastową pomocą na pojawiający się problem. Na rozdwojone końcówki ekspresowo zaradzi zabezpieczające je serum z silikonem. Kupujemy je po to, żeby nie czekać tygodniami na efekty odbudowy końcówek. Dociążenie włosów szybko uda się uzyskać również z pomocą serum z silikonami, które wygładzają i wzmacniają włosy od razu po nałożeniu. Takiego działania oczekujemy od serum, kiedy np. musimy wieczorem wyjść na imprezę. Nie uzyskamy tak intensywnego i błyskawicznego rezultatu bez pomocy silikonów.

Silikonowe serum na zakładkę

Z racji tego, że serum z silikonami uznaliśmy za najlepszy produkt o natychmiastowym działaniu, warto wspomnieć o metodach jego stosowania. Najbardziej popularną, a jednocześnie najefektywniejszą jest stosowanie serum do włosów „na zakładkę”. Oznacza to, że serum aplikujemy dwukrotnie – najpierw od razu po umyciu na delikatnie osuszone ręcznikiem włosy, a drugi raz po całkowitym wysuszeniu włosów. Dlaczego w ten sposób? Pierwsza aplikacja zapewnia termoochronę wilgotnych włosów, co ogranicza szkodliwość gorącego powietrza z suszarki. Druga natomiast jest zwieńczeniem fryzury, która zyskuje aksamitną miękkość, sypkość i blask.