Obliphica Professional – serum do włosów Seaberry Fine to Medium/Medium to Course

Jaka cena? ok. 150 zł

Jaka pojemność? 65 ml

Gdzie kupić? drogerie internetowe, strona producenta

O produkcie:

SKŁAD [9/10]

Serum do włosów od Obliphica Professional występuje w dwóch wersjach, pomarańczowej i fioletowej. Kluczowym składnikiem obu kosmetyków jest olej z owoców Seaberry, znanego u nas pod nazwą rokitnik. Olej rokitnikowy to bogate źródło ponad 190 związków bioaktywnych, w tym m.in. około 14 witamin, sporo niezbędnych kwasów tłuszczowych omega (3,6,9, a także rzadko spotykanego omega 7) oraz fitosterole. Składy obu odżywek są krótkie, na ich początku znajduje się kilka emolientów i silikon.

Wersja Medium to Course różni się wyłącznie dodatkowym barwnikiem na końcu składu, czyli w praktyce oba produkty mają jednakowy zestaw składników aktywnych.

DZIAŁANIE [9/10]

Obliphica Seaberry Hair Serum zapewnia odżywienie i regenerację włosów, które natychmiastowo zyskują jedwabiste wykończenie, miękkość i nabłyszczenie. Serum do włosów kontroluje poziom nawodnienia i zapewnia włosom kompleksową ochronę (także przed promieniowaniem UV). Codzienne stosowanie kosmetyku zapobiega najczęstszym problemom z włosami – zmniejsza elektryzowanie się, zapobiega przesuszaniu, eliminuje rozdwajanie końcówek i łamliwość. Formuła serum wzmacnia włosy i dodatkowo zapewnia trwałość koloru na włosach farbowanych. Właściwości Seaberry Hair Serum nie odbiegają od tych oferowanych przez inne odżywki do włosów, a skuteczność już porównywalna.

FORMUŁA [9/10]

Seaberry Fine to Medium (lub Medium to Course) to serum do włosów o przyjemnej konsystencji, która nie jest zbyt gęsta i za rzadka, dlatego z łatwością rozprowadza się ją na włosach. Kosmetyk jest wydajny, bo jedna pompka wystarczy, aby pokryć średniej długości włosy. Zapach nie jest drażniący i utrzymuje się na włosach przynajmniej przez kilka godzin. Serum Obliphica Professional nie obciąża, nie skleja i nie przetłuszcza włosów, jeśli jest nakładane w odpowiedniej ilości.

APLIKACJA [10/10]

Serum do włosów Obliphica ma standardowe opakowanie z pompką, które zapewnia wygodę aplikacji. Precyzyjnie dozowaną ilość produktu łatwo można rozprowadzić dłońmi na całej długości włosów i wmasować w skórę głowy. Dużym ułatwieniem jest, że serum nie trzeba spłukiwać i można używać zarówno na suche i mokre włosy.

DOSTĘPNOŚĆ [8/10]

Produktu raczej nie kupimy stacjonarnie, a przynajmniej nie w Europie, ponieważ to serum do włosów produkowane jest w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Klienci spoza tego kraju serum mogą nabyć w kilku sklepach internetowych.

CENA [8/10]

Seaberry Hair Serum do włosów oferuje średnie właściwości i średni skład, dlatego cena jest trochę zbyt wysoka, choć faktycznie ten produkt plasuje się mniej więcej w średniej półce cenowej.