O czym pamiętać, kupując serum do włosów?

Z roku na rok wzrasta ilość producentów kosmetyków, a i produktów co rusz jest więcej. Uśmiechają się do nas ze sklepowych półek, a my nie bardzo wiemy, które wybrać. Przesyt szkodzi, a żeby dać sobie z nim radę warto zdobyć chociaż podstawową wiedzę. W tym artykule na tapet bierzemy serum do włosów.

To kompleksowy poradnik dotyczący zakupów serum do włosów.

Po pierwsze, zwróć uwagę na skład

Nie można powiedzieć nic prostszego na początek, ponieważ ta zasada naprawdę sprawdza się w znakomitej większości przypadków. Kluczowy w wyborze produktów musi być skład, bo przecież nie chcemy stosować na swoich włosach czegoś, co zawiera stos szkodliwych substancji. Serum do włosów powinno być oparte na silikonach, bo – wbrew powszechnej opinii – silikony bardzo dobrze ochraniają, odbudowują i wygładzają włosy. Na początku składu serum powinny zatem znaleźć się składniki z końcówkami -cone, -conol, -siloxane. Warto także sprawdzić, czy dane serum na włosy zawiera dodatki olejków roślinnych, protein jedwabiu, aloesu lub witamin. Unikajmy kupowania serum, które ma dużo konserwantów i aromatów. Wystrzegać także trzeba się alkoholu, który ma działanie mocno wysuszające.

Po drugie, nie sugeruj się ceną

Kolejna mało odkrywcza rada, ale warto o niej przypomnieć. Cena w żadnym wypadku nie świadczy o jakości produktu. Warto dokładnie zastanowić się nad kupnem drogiego produktu, żeby ustrzec się wyrzucania pieniędzy w błoto. Nie raz okazuje się, że tańszy zamiennik serum do włosów, o takiej samej pojemności, ma niemal identyczny skład i zawartość substancji aktywnych. Wniosek? Nie opłaca się przepłacać. Optymalna cena za serum do włosów to kilkanaście złotych.

Po trzecie, dobierz serum do swoich włosów

Ten punkt po części wiąże się z pierwszą radą. Warto czytać skład produktów pielęgnacyjnych, ponieważ konkretne serum do włosów może zawierać np. składniki, na które mamy uczulenie. Oprócz unikania alergenów istotne jest też dopasowanie serum pod kątem porowatości włosów – te zniszczone polubią się z gęstszymi olejami, które zapewnią im dociążenia, natomiast delikatne włosy powinny być pielęgnowane lekkim produktem. Zaleca się zapoznać z rodzajami kwasów tłuszczowych i olejów, ponieważ nie każdy pasuje do każdego typu włosów.

Po czwarte, zwróć uwagę na zapach

Mogłoby się wydawać, że zapach to najmniej istotna kwestia, bo serum do włosów ma je regenerować i być skuteczne. Nie mniej jednak należy pamiętać, że serum nakładamy na włosy każdego dnia, a nawet częściej, więc intensywne i drażniące zapachy nie będą wskazane – z czasem mogą wchłaniać się we włosy i będziemy w ciągu dnia pachniały niezbyt przyjemnie.