Keratin Cure – silikonowe serum do włosów Shine & Cure

Jaka cena? ok. 150 zł

Jaka pojemność? 120 ml

Gdzie kupić? Amazon, eBay, strona producenta

O produkcie:

SKŁAD [4/10]

Keratin Cure Shine & Cure to serum do włosów, którego działanie opiera się na właściwościach silikonów, które wzbogacono o witaminę E. Producent zaleca aplikację serum z mieszanką naturalnych olejów, czyli można wnioskować, że nie ma ich w składzie. Dystrybutor pozostawia bez odpowiedzi prośby o udostępnienie składu, więc niewiele wiadomo na temat substancji aktywnych, które zawierają się w tym produkcie.

DZIAŁANIE [9/10]

Skład bazujący na silikonach sprawia, że włosy zostają pokryte cienką warstwą hydrofobową, a co za tym idzie zmniejsza się ich porowatość, ogranicza się utrata wody, a pasma wyczuwalnie wygładzają. Nawet bardzo splątane włosy są łatwiejsze w rozczesaniu, bardziej aksamitne w dotyku i lepiej się układają. Serum do włosów najlepiej sprawdza się w ujarzmianiu kręconych włosów zapewniając zdrowy połysk, wygładzając, ochraniając przed działaniem wysokiej temperatury i podkreślając naturalne fale lub skręt włosa.

Serum do włosów Keratin Cure nadaje włosom wyglądu jak po keratynowym zabiegu, bez konieczności jego wykonywania.

FORMUŁA [8/10]

Serum do włosów ma konsystencję lekkiego i nietłustego olejku. W zależności od rodzaju włosów sprawdza się różnie – na włosach kręconych i niesfornych rozprowadza się dobrze i wchłania się natychmiastowo nie obciążając ich, natomiast w przypadku naturalnie gładkich pasm serum będzie rozprowadzało się lepiej, ale nie wchłonie się tak dobrze i może obciążyć.

APLIKACJA [9/10]

Sposób użycia serum do włosów Shine & Cure od marki Keratin Cure nie powinien sprawiać żadnych problemów, bo wyposażono je w atomizer. Niewielką ilość serum ogrzać w dłoniach i rozprowadzić na włosach od nasady po końce. Kosmetyk najlepiej sprawdza się w trakcie stylizacji, ale można go także stosować na wilgotne włosy przed suszeniem.

DOSTĘPNOŚĆ [7/10]

Silikonowego serum do włosów Keratin Cure raczej nie kupimy stacjonarnie, ponieważ jest to amerykańska marka z siedzibą na Florydzie. Na Europę sprzedaż prowadzona jest wyłącznie w formie wysyłkowej, więc trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami wysyłki.

CENA [6/10]

Cena serum do włosów Keratin Cure powinna być niższa, biorąc pod uwagę jego dostępność, działanie i niewiadomy skład. Produkty o lepszym działaniu można kupić dużo taniej.