Goldwell – keratynowy zabieg prostowania Kerasilk Keratin Treatment Smooth/Shape Medium/Intense

Jaka cena? ok. 360 zł

Jaka pojemność? 500 ml

Gdzie kupić? niektóre drogerie internetowe i salony fryzjerskie

O produkcie:

SKŁAD [5/10]

Serum do włosów Goldwell Kerasilk opiera swoje działanie na technologii KeraShape, która zawiera m.in. kwas glioksalowy oraz składniki wygładzające (keratyna, proteiny jedwabiu). Niestety producent nie udostępnia na opakowaniach szczegółowych informacji na temat składu produktu, co zdecydowanie jest minusem.

DZIAŁANIE [10/10]

Keratynowa kuracja Kerasilk Keratin Treatment to serum do włosów problematycznych, trudnych do ułożenia, zmierzwionych, splątanych, kręconych i wyjątkowo niesfornych. Produkt ma zapewniać długotrwałe wygładzenie, zmiękczenie i prostowanie, porównywalne do keratynowego zabiegu prostowania włosów. Producent gwarantuje perfekcyjne rezultaty aż do pięciu miesięcy od zastosowania dwuskładnikowego serum do włosów.

Kosmetyk znacznie ułatwia rozczesywanie i układanie włosów, znacząco zmniejsza czas potrzebny na codzienną pielęgnację włosów.

FORMUŁA [8/10]

Do wyboru są cztery kosmetyki z serii Keratin Treatment, których odpowiednie połączenie dopasowane do rodzaju włosów daje odpowiednie rezultaty. Formułę opracowano tak, aby możliwe były cztery kombinacje dla włosów:

– trudnych do ułożenia i mocno kręconych (Keratin Shape Intense + Keratin Smooth Medium),
– trudnych do ułożenia i falowanych (Keratin Shape Medium + Keratin Smooth Medium),
– zmierzwionych i mocno kręconych (Keratin Shape Intense + Keratin Smooth Intense),
– zmierzwionych i falowanych (Keratin Shape Medium + Keratin Smooth Intense).

APLIKACJA [6/10]

Jak przystało na produkty do trwałego prostowania włosów, aplikacja serum do włosów Goldwell jest czasochłonna i przeprowadza się ją etapami. Pierwszy etap to naniesienie odpowiedniej mieszanki Keratin Treatment na umyte i wysuszone włosy zaczynają od karku i kierując się ku czubkowi głowy, ale tylko tam, gdzie można dotrzeć prostownicą, nie bezpośrednio na skórę głowy. W drugim etapie serum do włosów musi wniknąć we włosy, aby po kwadransie przejść do trzeciego etapu, czyli suszenia na płaskiej szczotce nawiewem o średniej temperaturze. Przedostatni etap, ale najważniejszy, obejmuje staranne prostowanie podzielonych na sekcje włosów temperaturą 180-230 stopni (w zależności od stopnia zniszczenia włosów). Kurację Goldwell Kerasilk Keratin Treatment zakańcza wypłukanie i umycie włosów.

DOSTĘPNOŚĆ [6/10]

Serum do włosów Goldwell można kupić wyłącznie w stacjonarnych salonach Goldwell, a także w kilku drogeriach internetowych.

CENA [5/10]

Kilkaset złotych za pół litrową kurację prostującą to dość wysoka cena serum do włosów Keratin Treatment choć biorąc pod uwagę jej skuteczność i długotrwałe efekty, może się opłacać.